close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز
loading...

تبلیغات - مقالات معماری - دانشجویی

پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز تاریخ ایجاد 18/12/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 37 اسلاید   قیمت: 5500 تومان     تعدادمشاهده  5   پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز       معرفی پل قانون اساسی ونیز     موقعیت     معمار پل قانون اساسی…

پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز

نقش برتر بازدید : 14 چهارشنبه 06 دي 1396 زمان : 18:46 نظرات ()
پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز

تاریخ ایجاد 18/12/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 37 اسلاید   قیمت: 5500 تومان     تعدادمشاهده  5  


پاورپوینت بررسی و تحلیل پل قانون ونیز
 
    معرفی پل قانون اساسی ونیز
    موقعیت
    معمار پل قانون اساسی ونیز
    کانسپت
    متریال
    تحلیل سازه‌ای
    ساخت و ساز پل
    پلان‌ها
    گالری تصاویر
    منابع


بخشی از متن
سانتیاگو کالاتراوا ، شخصیتی که بیشتر به واسطه فعالیتهای معماری اش شهرت یافته است ، به هنر به عنوان انگیزه و محرکی برای خلق آثارش می نگرد . شیفتگی و تمایل وی به هنر در طی سالها را می توان در تعداد مبهوت کننده طراحی ها و مجسمه هایش تا به امروز ، درک کرد .در طی 20 سال گذشته ، وی بیش از 65000  اسکیس و طراحی در آرشیوش  جمع آوری کرده است . [   یعنی به طور متوسط روزی 9 شیت طراحی می کرده !! اونم طرح هایی که بدرد آرشیو شدن می خورده !آخر  پشتکار و فعالیت ! ]
پل سانتیاگو کالاتراوا که بعدها “پل قانون اساسی “نام گرفت، به عنوان یادبودی برای شصتمین سالگرد وضع قانون اساسی در ایتالیا، ساخته شد. این پل اولین سازه‌ا‌ی بود که پس از ۱۲۵ سال در شهر ونیز، بنا نهاده شد و چهارمین پل موجود در ونیز است که بر روی گرند کانال ، نزدیک ریاتو، آکادمیا و اسکالزی ساخته شده است. از آن‌جا که تنها تعداد اندکی سازه مدرن در ونیز به چشم می‌خورد، برای این کار، اتخاذ نظر مساعد برخی از نهادهای قضایی که به دنبال حفظ تصویری بودند که قرن‌هاست بیان‌گر و تعریف کننده این شهر است، لازم بود.
در این شهر، حوادث متفاوتی برای معماران برجستهای مانند لوکوربوزیه، کان و رایت، رخ داد که سبب شد آنها طرح‌های خود را برای ونیز هرگز به مرحله عملیاتی نرساندند. قدمت شهر و کیفیت آب شهر، بخشی از جاذبه‌ایست که سالانه هزاران گردشگر را تشویق می‌کند تا به ونیز سفر کنند. در سال ۱۹۹۵ یک پل جدید بر روی گرند کانال ونیز ساخته شد. معمار اسپانیایی الاصل، سانتیاگو کالاتراوا، مسئول پروژهای شد که باید ایستگاه راه آهن “استالوسیا” را به “Piazzale Roma”، که این جزیره را به خشکی متصل می‌نمود، مرتبط می‌ساخت.
معرفی پل قانون اساسی ونیزاثر کالاتراوا
کار ساخت پل قانون اساسی، در ۱۸ نوامبر سال ۲۰۰۲ آغاز شد و باید در ۱۶ فوریه ۲۰۰۴ پایان می‌یافت. بودجه اولیه در نظر گرفته شده برای این پل، ۶،۷ میلیارد یورو بود؛ لکن این مبلغ در نهایت به ۱۰.۷ میلیون یورو رسید. افزایش بودجه به دلیل ضرورت تعبیه مکانیسمی بود که امکان استفاده صندلی‌های چرخدار را از پل فراهم نماید. این کار در نهایت در سپتامبر ۲۰۰۸ با مشاجرات شدیدی پایان یافت.
موقعیت:
پل قانون اساسی معمار اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا، ایستگاه قطار سانتا لووسیا را به پارکینگ Piazzale Roma متصل می‌سازد، بنابراین شهر به تنها منطقه‌ای که با ماشین می‌توان در آن تردد نمود و به سرزمین‌های ونیز و لاگون سیتی، در منطقه ونتو ایتالیا متصل می‌گردد.
کانسپت و متریال:
ونیزی ها، این پل را پل قانون اساسی نمی‌دانند، بلکه آن را پل کالاتراوا یا دایناسور خطاب می‌کنند، زیرا این ساختار، ستون فقرات غول ژوراسیک را در ذهن تداعی می‌کند. وقتی از کالاتراوا سوال شد که چرا آثارش، الهام گرفته از آناتومی هستند، وی پاسخ داد: میکل آنژ گفته است که معماری به اعضای انسان بستگی دارد. به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد، کسی که آناتومی را درک نکند، معمار خوبی باشد.
متریال پل قانون اساسی ونیزاثر کالاتراوا
برای کالاتراوا سنت ونیزی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار بود و پروژه پل را نیز با سنت ونیز تلفیق نمود، هرچند بسیاری، به این سنن اهمیت نمی‌دهند. از نظر کالاتراوا، ارتباط بین صنعت مدرن و کلاسیک مهم است، زیرا همانند معماری باروک در زمان رنسانس سبب توسعه هر دو زمینه می‌گردد. کالاتراوا به این نکته اشاره می‌کند که تعادل بین معماری کلاسیک و مدرنیزم در حضور موادی مانند سنگ و برنز که در حافظه معماری گذشته جای خوش کرده‌اند و شیشه های چند لایه، که به شما اجازه می دهند دیوارها یا پله‌های شیشه‌ای بسازید که به راحتی نور را از خود عبور می‌دهند و با نوگرایی مدرنیزه مرتبط هستند، امکان پذیر می‌باشد. بیشتر قسمت‌های پل قانون اساسی، از جنس فولاد و شیشه است. این پل که توسط خالقش، لقب “پل نور را گرفته، به لامپ‌های فلورسنت، نرده‌های برنجی و نرده‌ها و پله‌های شیشه‌ای مزین شده است.
تحلیل سازه‌ای:
پل قانون اساسی ونیز، ساختاری فلزی، سبک و انعطاف پذیر دارد که از برخی از زوایا، بالهای باز یک پرنده عظیم الجثه را تداعی میکند که ۹۴ متر طول و بین ۹.۳۸ تا ۳.۰۰ متر عرض دارد. این یکی از ویژگیهای پل قانون اساسی است که عرض آن، ابتدا در هر طرف ۳ متر میباشد و با پیشروی به سمت وسط پل، این عرض به ۹.۳۸ متر میرسد تا کسانی که از این پل بازدید میکنند، بتوانند بایستند و از چشم‌انداز پل لذت ببرند. این پل دارای ارتفاعی برابر با ۸۱ متر و ۱۰ متر در نقطه مرکزی خود است.
سازه پل قانون اساسی ونیز
قاب فولادی با تن قرمز رنگ ونیزی رنگ آمیزی شده و کف پل از شیشه و سنگ ایستریا ساخته شده است. نرده‌ها نیز از شیشه و برنز ساخته شدهاند. مهندس ارشد کار، روبرتو کاسارین ،توضیح میدهد که اسکلت فولادی به این کار، حس زندگی میبخشد؛ چرا که با تغییر درجه حرارت، گسترش یافته یا جمع می‌شود. این سازه قوس‌هایی دارد که وزنی معادل ۱۷۰۰ تن را در هر ساحل، اعمال میکنند پل قانون اساسی، در بستری از گل ساخته شده است که جزئیات آن، توسط متخصصان ژئوتکنیک مورد مطالعه قرار گرفته است. قبل از نصب پل، زمین تقویت شد. اگر فونداسیون‌ها بیش از چهار اینچ می چرخیدند، میتوانستند سبب فروریختن همه چیز شوند. اما احتمال این اتفاق، ۱در ۸۷۰۰۰ میلیون یود. آزمایش با حداکثر بار وزن تحمیل شده بر روی زمین نشان داد که پل تنها ۱۳ میلی متر حرکت می‌کند.
ساخت و ساز پل:
روند ساخت و ساز پل قانون اساسی، حقیقتا بسیار جالب است؛ چرا که هر قسمت به صورت جداگانه ساخته شد. از یک طرف، فونداسیون‌هایی که بیش از ۲۰ متر عمق داشتند در زمین گلی ساخته شدند. از طرف دیگر، ساختار فلزی در سان دونا دی پیاو ونتو ساخته شد. این سازه از راه دریا منتقل گردید، از کانال بزرگ و پل آکادمی گذر کرد تا اینکه به محل مورد نظر رسید. با توجه به ارتفاع زیاد ساختار، امکان نداشت که بتوان آن را بدون ایراد ضربه، از زیر پل عبور داد. به همین دلیل، برنامه ریزی‌ها مبتنی بر این امر بودند که باید آن را در شبی که جریان آب، در کمترین میزان خود است منتقل نمود.و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی و تحلیل , پل قانون ونیز ,سانتیاگو کالاتراوا ، , آثار سانتیاگو کالاتراوا, پاورپوینت پل قانون اساسی ونیز, پاورپوینت پل ونیز کالاتراوا, تحلیل پل قانون اساسی ونیز, کارهای کالاتراوا ,
مقالات مرتبط در این دسته
پروژه بررسی و تحلیل ویلا ساوا اثر لوکوربوزیه
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری برج العرب دبی
پاورپوینت بررسی و تحلیل پاویون کویت در اکسپو ۹۲ سویل
بررسی معماری برج خلیفه دبی، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی طراحی پل عابر پیاده و دوچرخه سواری بینس برو (Byens Bro)
پاورپوینت بررسی خانه و اتاق کار فرانک لوید رایت-اسکاتسدال-آریزونا
پاورپوینت معرفی ۸ آثار ارزشمند تاریخی اروپا
 
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 2071
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 39
 • بازدید امروز : 65
 • باردید دیروز : 219
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 937
 • بازدید ماه : 5,425
 • بازدید سال : 31,964
 • بازدید کلی : 96,489