close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ
loading...

تبلیغات - مقالات معماری - دانشجویی

پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ تاریخ ایجاد 08/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 140 اسلاید + 50 برگ PDF   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  2   فولد یعنی چین و لایه های هزار تو،یعنی هر لایه در کنار لایه دیگر،همه چیز در کنار هم است،هیچ اندیشه ایی بر دیگری ارجحیت…

پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ

نقش برتر بازدید : 28 دوشنبه 18 دي 1396 زمان : 21:1 نظرات ()
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ

تاریخ ایجاد 08/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 140 اسلاید + 50 برگ PDF   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  2  


فولد یعنی چین و لایه های هزار تو،یعنی هر لایه در کنار لایه دیگر،همه چیز در کنار هم است،هیچ اندیشه ایی بر دیگری ارجحیت ندارد،تفسیری بالاتر و فراتر از دیگری نیست و همه چیز افقی است.این سبک می خواهد منطق دو ارزشی را دیکانستراکت کند و کثرت را جایگزین آن نماید.

فهرست مطالب
    فلسفه فولدینگ
    معماری فولدینگ
    مبانی فکری
    تاثیر در معماری
    معماری فولدینگ در مقیاس شهری
    زاها حدید
    پیتر آیزمن
    فرانگ گهری
    مرکز گرد همایی کلمبوس
    مرکز هنرهای معاصر کالیاری ایتالیا ( Cagliari, Italy)
    نتیجه‌گیری

بخشی از مطلب
فلسفه فولدینگ نیز به تبع تاثیرپذیری سبک دیکانستراکشن از اندیشه‌های پساساختارگرایانه ژاک دریدا، متاثر از اندیشه‌های فیلسوف نامدار فرانسوی، ژیل دلوز (Gilles Deleuze) است؛ چراکه دلوز نیز به مانند دریدا، با به چالش کشیدن اندیشه‌های ساختارگرایانه موجود، به ارئه نظریه خود پرداخت. نظریه‌ای که امروزه آن را با نام فولدینگ می‌شناسم و توانسته است بسیاری از حوزه‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
فلسفه فولدینگ نیز به مانند سبک دیکانستراکشن، به جهت عکس آن چیزی میل دارد که در هندسه دکارت و فسلفه افلاطونی شاهدش هستیم؛ چراکه این سبک، به چیزی ورای نظم موجود در این دو فلسفه باور دارد و اهمیت زیادی برای افقی‌گرایی قائل است که سبب تضادش با آنها می‌شود. علاوه بر این، در معماری کلاسیک، شاهد رعایت تقارن و حتی تناسبات طلایی نیز هستیم. درحالیکه سبک فولدینگ تمامی این قاعده‌ها را برهم‌ می‌زند و راه خود را در پیش می‌گیرد.
سبک فولدینگ:
طبیعت پیرامون ما، دارای زیبایی‌هایی در نهان‌ترین بخش‌های خود است که به دلیل عدم برخورداری از نظامی قاعده‌مند، توجهات زیادی را به سوی خود جلب نمی‌کنند. یکی از انواع رایج این موارد، لایه‌ها و چین شکن‌هایی است که علیرغم فراوانی، از اهمیت چندانی در بین افراد برخوردار نیستند. حال آنکه در صورت قرارگیری منظم همین ساختارها در کنار یکدیگر، می‌توان به نظامی دست یافت که بر هر سیستم قاعده‌مندی رجحان دارد؛ چراکه دیگر فاکتورهایی چون عمودگرایی، طبقه‌بندی و سلسه مراتب، می‌توانند به کناری روند و جای خود را به افقی‌گرایی مذکور در فولدینگ بدهند.
معماران سبک فولدینگ:
سبک فولدینگ نیز توانست به مانند دیکانستراکشن و از همان بدو ورود به حوزه معماری، طرفداران پر و پا قرصی برای خود بیاید که خواهان به کارگیری آن در طرح‌های خود بودند. معماران برجسته‌ای نظیر زاها حدید، فرانک گهری (فرانک گری)، پیتر آیزمن، بهرام شیردل، جفری کیپینز و گرگ لین، من جمله معمارانی هستند که به واسطه استفاده از سبک فولدینگ در طرح‌های خود، شهرتی جهانی دارند.
نمونه موردی سبک فولدینگ:
معماران فوق‌الذکر تنها برخی از افرادی هستند که توانسته‌اند با استفاده از سبک فولدینگ، به خلق آثار بی‌مانندی دست بزنند. لکن گفتنی است که به سبب دشواری‌های ناشی از تعدد حجم‌ها در در این سبک، بسیاری از آنها حتی به مرحله اجرا نیز نرسیده‌اند. با این حال به دلیل کثرت نمونه‌های جهانی طراحی شده به سبک معماری فولدینگ، تنها به ذکر چند نمونه مشهور آن بسنده می‌کنیم.
مرکز بین‌الملل فرهنگی و هنری چانگشا:
گروه معماری زاها حدید، به تازگی توانسته است طراحی مرکز بین‌المللی فرهنگ و هنر چانگشا چین (Changsha Meixi Lake International Culture & Arts Center) را به پایان ببرد. این مرکز که با استفاده از سبک معماری فولدینگ و به طرز کاملا بلند پروازانه‌ای طراحی شده است، گنجایش ۱۸۰۰ نفر را دارد. گروه طراحی زاها حدید، در طرحی این بنا نیز به مانند مرکز فرهنگی حیدر علی‌اف عمل کرده و بازی با احجام را به حداکثر رسانده است.
موزه گوگنهایم بیلبائو فرانک گهری:
فرانک گهری نیز همانند زاها حدید در طراحی به سبک فولدینگ مهارت خاصی داشت و ساختمان موزه گوگنهایم بیلبائو نمودی از این تبحر است. وی در طراحی این بنا دقت زیادی به خرج داد و در نهایت اثری را خلق کرد که امروزه به دلیل وجود تضاد و ساختارشکنی بسیار در بخش‌های مختلف خود، به عنوان یکی از شاخص‌ترین بناهای طراحی شده برای یک موزه به شمار رود.
مرکز هنری دانشگاه اموری جورجیا:
پیتر ایزمن به عنوان بنیان‌گذار سبک دیکانستراکشن در معماری، توجه زیادی نیز به سبک فولدینگ داشته است که مرکز هنر دانشگاه اموری جورجیا (Emory University Center for the Arts) بهترین نمونه آن به شمار می‌رود. آیزمن طراحی این مرکز را مطابق با توپوگرافی محیط پیرامون آن و به گونه‌ای انجام داده است که رفتار لایه‌های مختلف آن، منجر به ایجاد هارمونی خاصی شود.
بهرام شیردل که یکی از پیشگامان سبک فولدینگ در ایران به شمار می‌رود، توانست با طرح خاص خود در مسابقه پروژه پدیده کیش برنده شود. این مسابقه که توسط شرکت توسعه گردشگری پدیده شاندیز و با هدف انتخاب بهترین طرح برای یک پروژه تفریحی در جزیره کیش برگزار شده بود، به سبب متراژ بالای مورد نیاز، در نوع خود یکی از سخت‌ترین‌ها به شمار می‌رفت. با این حال بهرام شیردل توانست با ارائه طرحی که حاصل ساعت‌ها تلاش وی و تیمش بود، در این مسابقه پیروز شود. و......


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی و تحلیل ,سبک معماری فولدینگ ,فلسفه فولدینگ ,معماری فولدینگ ,مبانی فکری ,تاثیر در معماری ,زاها حدید ,پیتر آیزمن ,فرانگ گهری ,مرکز گرد همایی کلمبوس ,مرکز هنرهای معاصر ,کالیاری ایتالیا ,Cagliari, Italy , پاورپوینت سبک فولدینگ, پاورپوینت فولدینگ, پاورپوینت معماری فولدینگ, پیتر آیزمن,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک دیکانستراکشن در معماری
پاورپوینت بررسی معماری فولدینگ و معماران مشهور این سبک
پاورپوینت سبک رمانتیسیسم
پاورپوینت ، بررسی معماری دیکانستراکشن و فولدینگ
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری یونان باستان
پاورپوینت بررسی ویژگیهای معماری دیکانستراکشن و فولدینگ
پاورپوینت بررسی معماری مدرن ایران ( دوران قاجار و پهلوی )
پاورپوینت بررسی آشنایی با معماران مدرن
دانلود ، معرفی تمدن مایا،پاورپوینت
دانلود ، مکتب معماری شیکاگو ،پاورپوینت
دانلود ، معماری مدیترانه‌ای ،پاورپوینت
دانلود ، سبک آرت دکو ،پاورپوینت
دانلود ، معماری دیجیتال ،پاورپوینت
دانلود بررسی ،فولدینگ در معماری،پاورپوینت
دانلود ، معماری باروک،پاورپوینت
دانلود بررسی بیوگرافی و آثار، فیلیپ جانسون (Philip Johnson)،پاورپوینت
دانلود ، نقد و نگاهی بر آثار معمار سرشناس ژاپنی ، تادائو آندو،پاورپوینت
دانلود ، باک مینیستر فولر و لویی کان،پاورپوینت
دانلود ، سبک رازی،پاورپوینت
دانلود نوين گرائي يا مدرنيسم Modernism،پاورپوینت
 
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 2071
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 39
 • بازدید امروز : 84
 • باردید دیروز : 219
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 956
 • بازدید ماه : 5,444
 • بازدید سال : 31,983
 • بازدید کلی : 96,508