close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری
loading...

تبلیغات - مقالات معماری - دانشجویی

پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری تاریخ ایجاد 08/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 70 اسلاید   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  1   پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری   جایی که بروتالیسم خشونت خود را به وضوح نشان می دهد ساختمان دانشکده…

پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری

نقش برتر بازدید : 33 دوشنبه 18 دي 1396 زمان : 22:8 نظرات ()
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری

تاریخ ایجاد 08/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 70 اسلاید   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  1  


پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک بروتالیسم در معماری
 
جایی که بروتالیسم خشونت خود را به وضوح نشان می دهد ساختمان دانشکده معماری و هنر در دانشگاه ییل اثر پل رودولف است
 
فهرست مطالب
معماری مدرن متاخر
بروتالیسم
آغاز بروتالیسم
آلیسون و پیتر اسمیتسون
شکل گیری بروتالیسم
اصلاح بروتالیسم
لوکوربوزیه
دو اصل سبک بروتالیسم
خصوصیات دیگر معماری بروتالیسم
خصوصیات بصری شیوه بروتالیسم
بروتالیست در آثار معماران
پل رودولف
بازیل اسپنس
تندیس‌گرایی در معماری
تندیس‌گرایی هندسی
معماران تندیس‌گرا (زبره‌کار) با فرم عالی
هیوبرت ینت
دنیس لسدان
کلمن
آی ام پی
فیلیپ جانسون
یورن اتزن
کنزو تانگه
فضلورخان
بروتالیسم از نظر منتقدان
تجدید حیاط بروتالیسم
بروتالیسم در ایران
معماران دیگر در این سبک
منابع
 
 
بخشی از مطلب
بروتالیسم (زبره‌کاری) برگرفته از واژه فرانسوی بتن بروت به معنای سیمان خام است که برای نخستین بار در سال ۱۹۵۳ میلادی، توسط پیتر و آلیسون اسمیتسون، مورد استفاده قرار گرفت. این زوج علاقه‌مند به نمایش خام مصالح در ابتدای راه خود تنها بودند. از این‌رو، واژه بروتالیست در آن دوران، به قشر جوانی اطلاق می‌شد که از ایده‌های این دو پیروی می‌کردند. این سبک که برای نخستطن بار توسط لوکوربوزیه در ساخت مجتمع مسکونی یونیت دی هبیتیشن، مورد استفاده قرار گرفت، از محبوبیت چندانی برخوردار نبود و تنها پس از انتشار کتاب رینر بنهام به نام “معماری بروتالیست نوین: اخلاقیات یا زیبایی‌شناسی؟” در اروپا رواج پیدا کرد.
ریشه اصلی پیدایش فلسفه و سبک معماری بروتالیسم را می‌توان در حوادث پس از جنگ جهانی دوم جستجو کرد؛ چراکه به سبب سال‌ها جنگ تمام عیار، اقتصاد اروپا به کلی فلج شده بود و امکان استفاده از مصالح معمول ناممکن می‌نمود. بنابرین تمامی معماران به دنبال مصالحی ارزان برای جایگزینی با فلز بودند که در نهایت جستجوهایشان به بتن ختم شد. هرچند که استفاده از بتن به سال‌ها قبل باز می‌گشت و نخستین بار توسط “آگوست پره” به کار گرفته شده بود. لکن شیوه نوینی که لوکوروبوزیه پایه‌گذار آن بود، این سبک را به اوج خود رساند.
ویژگی‌های سبک بروتالیسم:
فلسفه بروتالیسم پیدایش خود را مدیون بتن و استفاده از آن در سطوح گسترده است. لکن در این سبک هیچ محدودیتی برای استفاده از متریال‌هایی نظیر چوب، آجر، شیشه، فولاد و سنگ‌های تراش نخورده به شکل خام آنها نیز وجود ندارد. البته سبک معماری بروتالیسم با ویژگی‌های همچون طراحی چهارگوشه و قالب‌بندی نمایان نیز شناخته می‌شود. با این حال مهم‌ترین نکته در سبک معماری بروتالیسم در تفاوت آن با سایر سبک‌های معمول نهفته است؛ چراکه تمامی سبک‌های رایج دیگری نظیر سبک معماری دیکانستراکشن و یا سبک معماری فولدینگ به واسطه حجم خاص خود اهمیت پیدا می‌کنند. در حالیکه سبک معماری بروتالیسم، مبتنی بر مصالح به کار رفته در آن است.
لوکوربوزیه و سبک بروتالیسم
امروزه معماری بروتالیسم با معمار مشهور این سبک، لوکوربوزیه، شناخته می‌شود؛ چراکه او جز نخستین کسانی به شمار می‌رود که  این فلسفه را وارد دنیای معماری کرد. لوکوربوزیه با به کارگیری بتن بروت در طراحی مجتمع مسکونی یونیت دی هبیتیشن در مارسی فرانسه، اثری را خلق کرد که حتی پس از گذشتن سالیان بسیار نیز همچنان یکی از مجتمع‌های مسکونی شاخص این کشور به شمار می‌رود و در کانون توجه نسل جوان و قشر تحصیل‌کرده فرانسه قرار دارد. 
پل رودولف و سبک بروتالیسم
پل رودولف (Paul Rudolf) یکی دیگر از معماران مشهور معاصری به شمار می‌رود که تاثیرپذیری وی از سبک بروتالیسم مدرن در آثارش مشهود است. این معمار که به سبب استفاده گسترده خود از بتن و پلان‌های پیچیده طبقاتی شهرت دارد ، جزو نخستین کسانی است که این سبک را به ایالات متحده امریکا وارد کرد. با این حال شاخص‌ترین اثر پل رودولف را می‌توان ساختمان هنر و معماری دانشگاه ییل (Yale Art and Architecture Building) دانست.
معماری بروتالیسم در ایران:
معماری بروتالیسم در ایران قدمتی به اندازه انواع اروپایی آن دارد و طراحی سردر دانشگاه تهران توسط هوشنگ سیحون در دوران محمدرضا شاه پهلوی را می‌توان نخستین نمونه از کاربرد سبک معماری بروتالیسم در ایران دانست. به دنبال آن، سبک معماری بروتالیسم، این بار در ساخت دانشگاه بین‌الملی شیراز به کار گرفته شد. این دانشگاه که طراحی آن به عهده “مینورو یاماساکی”، معماری مرکز تجارت جهانی نیویورک، بود، من جمله آثار شاخص معماری بروتالیسم در ایران به شمار می‌رود.
شهرک اکباتان تهران را می‌توان برجسته‌ترین نمونه موردی سبک بروتالیسم در ایران دانست. ساخت این شهرک که طراحی آن به عهده “جردن گروزن” از “شرکت ساختمانی استارت (Starrett)” بود در سال ۱۳۴۵ خورشیدی کلید خورد و در نهایت ۱۰ سال پس از آن پایان یافت. شهرک اکباتان به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرک‌های مسکونی در ایران، نمونه موفقی از به کارگیری سبک معماری بروتالیسم به شمار می‌رود که ایده اصلی خود را از نظریه لوکوربوزیه مبنی بر انبوه‌سازی وام‌دار است. 
نمونه موردی سبک بروتالیسم:
پس از رواج سبک معماری بروتالیسم در دهه ۶۰ میلادی، شاهد به کارگیری آن در آثار بسیاری شاخصی از سراسر جهان هستیم که توانستند صنعت معماری را به طور کل متحول کنند. این سبک که نخستین بار با سازه‌های محدودی در فرانسه و انگلستان پا به عرصه گذاشته بود، توانست در مدت کوتاهی سراسر گیتی را در نوردد و امروزه شاهد آثار بسیاری باشیم که هریک گامی در جهت اعتلای هرچه بیشتر این سبک برداشته‌اند.
مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷ مونترال:
مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷ مونترال که توسط موشه سفدی طراحی شده است، یکی دیگر از نخستین نمونه‌های موردی بروتالیسم در قاره امریکا به شمار می‌رود که با الهام‌گیری از تقسیم سلولی و تکیه بر نظریات لوکوربوزیه پدید آمد. مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷ مونترال توانست به سبب استفاده گسترده از بتن در ساخت آن، یکی از بهترین نمونه‌های یک مجتمع مسکونی مدرن و در عین حال اقتصادی تلقی شود و از این‌رو، انواع دیگری از آن در شهرهای بزرگی نظیر نیویورک و پورتوریکو ساخته شد.
دانشکده معماری هاروارد:
دانشکده معماری هاروارد یکی از معتبرترین دانشکده‌های معماری دنیاست که در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد. ساختمان این دانشکده به دلیل استفاده گسترده از بتن خام، فولاد و شیشه یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های موردی سبک بروتالیسم در ایالات متحده و از انواع تکامل‌یافته آن به شمار می‌رود که توسط معمار استرالیایی تبار، جان اندروز، طراحی شده است. دانشکده معماری هاروارد به عنوان نخستین اثر این معمار در سبک بروتالیسم، ایده اصلی خود را از نظریات معمار مشهور این سبک، لوکوربوزیه، وام‌دار است


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی و تحلیل ,سبک بروتالیسم در معماری ,معماری مدرن متاخر ,بروتالیسم ,آغاز بروتالیسم ,آلیسون و پیتر اسمیتسون ,شکل گیری بروتالیسم ,اصلاح بروتالیسم ,لوکوربوزیه ,دو اصل سبک بروتالیسم ,خصوصیات دیگر معماری بروتالیسم ,خصوصیات بصری شیوه بروتالیسم ,بروتالیست در آثار معماران ,پل رودولف ,بازیل اس,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری پایدار Sustainable Architecture
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ Folding architecture
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک دیکانستراکشن در معماری
پاورپوینت سبک رمانتیسیسم
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری یونان باستان
پاورپوینت بررسی ویژگیهای معماری دیکانستراکشن و فولدینگ
پاورپوینت بررسی معماری مدرن ایران ( دوران قاجار و پهلوی )
پاورپوینت بررسی آشنایی با معماران مدرن
دانلود ، معرفی تمدن مایا،پاورپوینت
دانلود ، مکتب معماری شیکاگو ،پاورپوینت
دانلود ، معماری مدیترانه‌ای ،پاورپوینت
دانلود ، سبک آرت دکو ،پاورپوینت
دانلود ، معماری دیجیتال ،پاورپوینت
دانلود بررسی ،فولدینگ در معماری،پاورپوینت
دانلود ، معماری باروک،پاورپوینت
دانلود بررسی بیوگرافی و آثار، فیلیپ جانسون (Philip Johnson)،پاورپوینت
دانلود ، نقد و نگاهی بر آثار معمار سرشناس ژاپنی ، تادائو آندو،پاورپوینت
دانلود ، باک مینیستر فولر و لویی کان،پاورپوینت
دانلود ، سبک رازی،پاورپوینت
دانلود نوين گرائي يا مدرنيسم Modernism،پاورپوینت
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 2071
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 39
 • بازدید امروز : 69
 • باردید دیروز : 219
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 941
 • بازدید ماه : 5,429
 • بازدید سال : 31,968
 • بازدید کلی : 96,493