close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت
loading...

تبلیغات - مقالات معماری - دانشجویی

پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت تاریخ ایجاد 18/12/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 35 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  10   پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت   بخش بزرگی از خانه…

پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت

نقش برتر بازدید : 13 چهارشنبه 06 دي 1396 زمان : 17:41 نظرات ()
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت

تاریخ ایجاد 18/12/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 35 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  10  


پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه چارلز انیس اثر فرانک لوید رایت
 
بخش بزرگی از خانه چارلز انیس (Charles Ennis) دارای بلوک بتنی،دیوار و پی ساختمان روی یک تپه سراشیبی قرار دارد.خانه های بتنی دیگر کار «فرانک لوید رایت» که در همان ناحیه و همان زمان ساخته شده،دارای مقیاس هایی بودند که بیشتر با ماهیت مسکونی آنها جور در می آمد که او آن را «مقیاس انسانی» نامید و به این معنا بود که او در این روش کلیشه های سنتی ارتفاعی غیرضروری را در مقیاس متناسب با ساکنان بنا پایین می آورد.
 
 
فهرست مطالب
    معرفی خانه انیس
    موقعیت
    معمار خانه انیس
    کانسپت
    فضاها
    متریال
 
بخشی از مطلب
خانه انیس (Ennis House)، یکی از بیشمار ساختمان‌هایی است که رایت آن را با چیزی که”بقچه‌ای از پارچه” می‌نامید، ساخته است. این سازه به مدت ۴۰ سال است که در لس آنجلس پای بر جا مانده است و یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های ساخته شده توسط او به شمار می‌آید. اولین  خانه از این سری در سال ۱۹۲۳ میلادی در استورر ساخته شد و پس از آن خانه‌های انیس و فریمن در سال ۱۹۲۴ میلادی بنا نهاده شدند.
این خانه در سال ۱۹۲۴ به سفارش چارلز و مابل انیس ساخته شد. با این حال، ساخت آن توسط رایت  به پایان نرسید، بلکه پسرش لوید، که او هم معماری معروف بود ساخت بنا را به پایان رسانید و اختلاف با صاحبان این خانه، به تکمیل پروژه بدون توافق رایت انجامید. پس از اینکه خانه انیس توسط چند نفر خریداری شد، نهایتا در سال ۱۹۶۸ به دست آگوستوس و مارسیا براون رسید و خانم براون در سال ۱۹۸۰ میلادی، این خانه را به سازمان خیریه برای حفظ آثار تاریخی  و حفاظت از میراث فرهنگی» اهدا نمود. این کمک مالی و کار انسان دوستانه سبب شد که نام سازه به نام خانه انیس-براون تغییر کند.
در حال حاضر، به دلیل وجود آسیب‌های شدیدی که در ساختار خانه انیس مشاهده شده، این خانه برای بازسازی تعطیل گردیده است. در سال ۱۹۹۴ میلادی، خانه انیس به دلیل زلزله شدیدی که در لس آنجلس رخ داد و بعدها نیز توسط بارندگی های سنگینی که باعث نشست زمین در این منطقه شد، تا حد زیادی تخریب گردید. در نتیجه این اتفاقات، خانه شروع به نشست کرد و بخش قابل توجهی از دیوارهای خارجی آن سقوط کردند که منجر به تخلیه خانه شد. هزینه تعمیرات خانه انیس براون، بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. در این راستا، دایان کیتون، بازیگر معروف که به معماری نیز علاقه مند است، انجمنی  را متشکل از سه نهاد حفاظت از آثار تاریخی تشکیل داد و سخنگوی جمع آوری پول لازم برای ترمیم این خانه شد.
کانسپت:
خانه انیس که در میان یک دیوار حصار مانند، بر روی تپه‌ای در لس آنجلس به نام The Happy Hills (تپه های خوشحال) واقع شده است و از چشم‌اندازی رو به شهر بهره می‌برد، توسط یک سیستم آزمایشی الهام گرفته شده از بلوک های بتنی معابد مایا و آزتک ساخته شد. رایت، در طول زندگی حرفه‌ای خود، همواره از الگوهای هندسی مختلف استفاده نمود که هر کدام، بیانگر یک بخش یا کل مجموعه بودند. در این زمینه‌ها، مقیاس و خواص مواد چندان قابل توجه نبود. این اصل ترکیبی، طبیعت معماری رایت را توضیح می‌دهد  که بر اساس آن، روش شناسی مطابق با متدولوژی تزئینات ساختاری است. در واقع، این سیستم مبتنی بر تکرار ثابت تزئیناتی بود که با شبکه ذاتی دیوارها تلفیق می‌شدند. به کارگیری شیشه‌های عظیم در ابعاد کوچک سبب می‌شد که حجم خانه‌ها چشم‌گیرتر به نظر آید و با محیط اطراف خود هماهنگ‌تر باشد.
فضا های خانه انیس اثر فرانک لوید رایت
طرح خانه انیس برخلاف طرح چلیپا شکل معمول خانه‌های رایت، خطی است.این الگو، یک الگوی غیر معمولی در طراحی‌های رایت می‌باشد؛ چرا که  او علاقه‌ای به نشان دادن روال‌های خانوادگی موجود در درون خانه نداشت. بزرگترین اتاق ناهار خوری در مرکز خانه قرار دارد و یک سالن مجلل در مجاورت آن طرح‌ریزی شده است. سوئیت مهمان و اتاق خواب نیز در اطراف یک ایوان سرپوشیده طولانی، سازماندهی شده‌اند. این خانه دارای تراس بزرگی است که میتوانید چشم انداز فوق‌العادهای از شهر را نمایان سازد.
متریال:
بلوک‌های بتنی که براساس اشکال هندسی شکل گرفته‌اند، عناصر اصلی خانه انیس به حساب می‌آیند. به منظور بهبود قابلیت هندسی سیستم، رایت، شبکه‌ای فولادین را در دو طرف بلوک‌ها قرار داد و علاوه بر این، قالب‌های چوبی را با قطعات فلزی جایگزین نمود که ظاهر منظم‌تری را به وجود میآورد. صفحات خارجی توسط شکاف‌های نیم دایره‌ای که با ملات برای حفظ بتن پر شده بودند تکمیل می‌شدند. ملات‌ها نیز پس از قرار دادن بلوک‌ها تخلیه می‌شدند، بنابراین تمام این کارها سبب میشد که به کارهای تخصصی آجرچینی نیازی نباشد. تصور می‌شود که هر دوی این بلوک‌ها به عنوان دیوارها ی غیر قابل نفوذی در برابر آب ساخته شده باشند. یکی دیگر از کارهای فوق‌العاده و مدرنی که رایت در طراحی سیستمش انجام داده بود، استفاده از یک دیوار دوتایی برای عایق نمودن ساختمان از طریق محفظه هوایی بود که بین آنها ایجاد می‌شد. حقیقت این است که این فضا برای اطمینان از دقت و کنتراست دیوارها در هر دو طرف لازم بود.
ساختار نمای خانه انیس اثر فرانک لوید رایت
لکن با توجه به این‌که کف و سقف ساخته نشده بودند، سیستم ناقص بود. برای اصلاح این امر، برنامه ریزی شد تا از قابکاری و قالب ریزی پانل های چوبی cabríos استفاده شود. از نظر اقتصادی اما، این سیستم موفق نبود و کمبود استاندارد سازی به وضوح احساس می‌شد؛ چرا که به قطعات مختلفی برای تکمیل کار نیاز بود. نقص فنی این سیستم از ابتدا مشخص بود. در بالای دیوارها، نشت آب باعث مشکلات متعددی گردید. به نظر میرسد یکی از دلایل ترک خوردن سقف و دیوارها، نشت و شرایط ساختاری ضعیف خانه‌هایی بود که با استفاده از این سیستم ترکیبی که برای ساخت بلوک‌ها از آن استفاده می‌شد بنا شده بودند. در واقع این سیستم نه تنها برای ایجاد سازه‌ای ضد آب مناسب نبود، بلکه کارایی لازم را نیز با توجه به نسبت سیمان پورتلند و شن و ماسه‌ای که در ساخت آن استفاده شده بود نداشت.
نمای خانه انیس اثر فرانک لوید رایت
اگر چه شرایط ایزوله، توسط دیوارهای عاری از منفذ دوتایی محقق می‌شد، نشت هوا در داخل اتاق منجر به ایجاد جریان‌های هوای همرفتی می‌گردید. علی‌رغم کاهش میزان عایقی که سبب ایجاد چنین شرایطی شده بود، سطح مورد تقاضا از استانداردهای آن دوره به دست نیامد. مشکل دیگر خانه انیس، اکسیداسیون ناشی از نفوذ آب در فلزات به کار گرفته شده بود که به وضوح قابل تشخیص بودند. اگر رایت پیش‌بینی می‌کرد که قرار است چنین اتفاقی بیفتد، می‌توانست توسط استفاده از فلز گالوانیزه، به آسانی از وقوع آن اجتناب نماید.و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی و تحلیل ,خانه چارلز انیس ,اثر فرانک لوید رایت ,چارلز انیس (Charles Ennis) ,معرفی خانه انیس ,موقعیت ,معمار خانه انیس ,کانسپت ,فضاها ,متریال , آثار فرانک لوید رایت, پاورپوینت خانه انیس, تحلیل خانه انیس,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تلییزن وست اثر لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل کلیسای موحد اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه وینزلو اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه ریچارد لوید جونز اثر لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه پیازی
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی شهر جدید شوشتر نو,پاورپوینت
پاورپوینت مجموعه تصاویر نماهای مدرن مسکونی ایرانی
پاورپوینت بررسی و تحلیل ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه ویلیام. جی. فریک اثر فرانک لوید رایت
دانلود پاورپوینت بررسی ویلایی برای یک دوست
دانلود پاورپوینت بررسی معماری خانه SAGAPONAC اثر خواهران حریری
دانلود پاورپوینت بررسی ویلای ساحلی CAPE COD از دفتر معماری حریری حریری
دانلود پاورپوینت بررسی معماری داخلی خانه لاکچری در شرق منهتن اثر خواهران حریری
دانلود پاورپوینت بررسی مجموعه مسکونی 911
پاورپوینت بررسی استانداردهای طراحی و معماری مجتمع مسکونی
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷
پاورپوینت بررسی و تحلیل نمونه های موردی مجتمع مسکونی خارجی
بررسی و تحلیل مجتمع مسکونی سیاه و سفید-کویت ، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه کیدوساکی اثر تادائو آندو در توکیو
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 2071
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 39
 • بازدید امروز : 42
 • باردید دیروز : 219
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 914
 • بازدید ماه : 5,402
 • بازدید سال : 31,941
 • بازدید کلی : 96,466